»Se dogaja tudi to, da te delodajalec sploh ne vpraša, ali imaš varstvo ali ne. Ker nekatere punce nimajo nikogar, so same z otroki brez moža, brez babic, tet itd., in potem se postavlja vprašanje, kam z otroki, delodajalca pa zakon ščiti, da te lahko razporedi v popoldanski čas.«
»Za pomoč zaprošam tudi vse zdrave mlade, ki imajo čas. Trenutno je edina varna oblika varstva otrok namreč varstvo na domu.«
»Z otroki so v jutranjem varstvu, popoldanskih čakanjih na zadnjega starša, so zamenjava za čistilke, ko te zbolijo, so prva pomoč pri poškodbah, so opazovalke, pravljičarke, glasbenice, športnice, znanstvenice in naročje za crkljanje.«
»Če bo takšen vpis v novo vrtčevsko leto, kot ga imamo zdaj, potem pa možnosti za popoldansko varstvo sploh ne bo.«
»Vseeno prosimo, da družine, ki imate možnost, da svoje otroke varujete v zavetju doma, ponudite pomoč pri varstvu otrok tistim, ki te možnosti za zdaj še nimajo.«
»Glede na doslej izražen interes bi namreč starši za popoldansko varstvo otroke v vrtec pripeljali okoli 11. ure, a takrat še ne bo na voljo prostega oddelka.«
»So pa izsledki raziskave s področja pedagogike podprli še domnevo, zakaj se otroci bolje počutijo v domačem naselju kot v šoli, saj se v popoldanskem prostem času ne družijo z otroki večinskega prebivalstva.«
»Vem, da ste dobra mama. Otroci bodo zaupani vam v varstvo, gospod bo imel le stike.«
»Bojimo se, da bo dobršen del gospodarstva ostal odprt in da starši ne bodo imeli varstva za svoje otroke.«
»Popoldanski čas so izkoristili za ohladitev v Velenjskem jezeru.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju